Традиційно ватрушки готують у печі, що надає їм особливого аромату та смаку. Існує навіть версія, що назва «ватрушка» походить від слова «ватра», що означає піч або багаття.Такі ватрушки з вишнею виходять дуже смачними і м’якими, начинка не витікає і виходить дуже смачною. До речі, начинку можна приготувати заздалегідь і використовувати не тільки свіжі вишні а й заморожені .Окрім солодких із кисломолочним сиром, існують і солоні варіації (наприклад, із начинкою з сиру, бринзи та зелені).
ЧИТАЙТЕ НАС в Теlegram
Інгредієнти:
Тісто:
- Кефір: 100мл
- Молоко: 100мл
- Яйця: 1шт
- Цукор: 50г
- Сіль: ½ ч.л
- Вершкове масло: 40г
- Дріжджі: 7г
- Ванілін
- Борошно: 370г
Начинка:
- Вишня без кісточки: 500г
- Цукор: 120г
- Крохмаль кукурудзяний: 30г
Як приготувати ватрушки з вишнею:
Яйце, цукор і сіль змішуємо вінчиком. Вливаємо тепле молоко і теплий кефір, якщо кефір не хочете гріти, можна молоко зробити трохи гарячим, коли воно змішається з холодним кефіром маса стане теплою. Потім уже всипаю сухі дріжджі та перемішую. Готувала без опари, але з живими дріжджами краще опару зробити, свіжих дріжджів потрібно 21г.
Борошно з ваніліном обов’язково просіваємо і замішуємо м’яке, еластичне та злегка липкувате тісто, але воно добре відходить від стінок миски та від рук. Зверніть увагу, що через різницю в борошні може знадобитися інша кількість, трохи більше або трохи менше. Потім вмішуємо розм’якшене вершкове масло. Тісто стане ще м’якшим і не буде липнути до рук.
ЩЕ РЕЦЕПТ: 🥗 Штрудель з полуницею та горіхами з листкового тіста
Тісто накриємо і залишимо в теплому місці на 1,5 години, тісто має добре піднятися в кілька разів.
Для начинки цукор обов’язково змішуємо з кукурудзяним крохмалем, щоб надалі не утворилися крохмальні грудочки. Вишню без кісточки засипаємо цукрово-крохмальною сумішшю, перемішуємо акуратно лопаткою.
Переносимо на середній вогонь і помішуючи нагріваємо вишню, вона почне виділяти сік, а потім під час нагрівання він почне густіти, головне безперервно помішуйте. Найзручніше готувати в сковорідці, так виходить швидше і нічого не прилипне до дна. Готову густу вишневу начинку знімаємо з вогню і даємо охолонути. після охолодження вона стане ще густішою.
Тісто, що підійшло, ділимо на дві частини, одна більша, інша менша. Більшу частину розкачуємо в пласт завтовшки близько 1 см і вирізаємо кружечки діаметром 10 см. Якщо тісто підлипає, присипайте борошном. Кружечки викладаємо одразу ж на деко застелене папером для випічки.
Другий маленький шматочок розкачуємо в тонкий прямокутник і вирізаємо смужки шириною 1-1,5 см.
Плоски попарно скручуємо, щоб утворився джгутик.
Викладаємо джгутик на круглі заготовки по краю, щоб утворилися стінки, зайвий шматочок джгутика просто відщипуємо. Накриваємо і залишаємо на вистоювання на 20-30 хвилин.
Спочатку змащуємо збитим яйцем, так вийде акуратніше. тільки потім наповнюємо заглиблення остиглою вишневою начинкою.
Випікаємо при 180 градусах приблизно 20 хвилин. Не забудьте заздалегідь розігріти духовку.
ЩЕ РЕЦЕПТ: 🥗 Ніжні, апетитні та зовсім не складні в приготуванні ванільні булочки з вишнею
Наші ватрушки з вишнею після остигання можно куштувати з молочком або компотом. Дуже смачно!🥗